piątek, 14 października 2016

Językowo: specjalne wydanie specjalnie dla Was - English Matters 19/2016

Nowy York - miasto marzeń, dla wielu spełnienie American Dream. To właśnie jemu poświęcony został cały numer English Matters. Zapraszam Was na podróż za ocean!
1. Początki USA są dość znane, jednak chyba niewielu zna historię samego Nowego Yorku. To właśnie ten artykuł zajął w moim rankingu najwyższe miejsce. Tekst, dość obszerny, opowiada dzieje Wielkiego Jabłka od samego początku, aż po historię współczesną. Jest to naprawdę ciekawy i wciągający artykuł, zdecydowanie wart uwagi.

2.   9/11 - dzień żałoby. Artykuł opowiadający o tragedii World Trade Center zajmuje zaszczytne drugie miejsce. Wydarzenie zostało dokładnie opisane, w ciekawy sposób można przyswoić sobie kilka faktów na jego temat.
3. Ja osobiście uwielbiam zwiedzać. Dla spragnionych sztuki czy widoków English Matters przygotował przegląd najciekawszych atrakcji Nowego Yorku. 

Wiele tekstu poświęcono Nowojorczykom, ich zwyczajom, stylu życia. Poznać możemy krótkie życiorysy kilku sławnych osobistości rodem z tego miasta. Nowojorski żargon też nie będzie tak bardzo niezrozumiały po przeczytaniu jednego z artykułu. Cuda natury w okolicach NY zachęcają do odwiedzenia miasta. Ponadto ten numer zawiera coś, co osobiście bardzo lubię, czyli rozłożoną na czynniki pierwsze piosenkę, na podstawie której nauczyć można się kilku ciekawych zwrotów. Oczywiście gdzie niegdzie pojawiają się ciekawostki językowe mające pomóc w lepszym rozumieniu języka oraz pod każdym artykułem znajdują się słowniczki. Kilka tekstów jest dostępnych w formie audio.

Myślę, że to udany numer. Dobrze się go czytało, jest pełen ciekawostek, oprawa graficzna cieszy oko. Dodatkowo czytanie w obcym języku na pewno zaprocentuje w przyszłości. 

5 komentarzy:

 1. Na pewno przeczytam. Bardzo lubię magazyny tego wydawnictwa.

  OdpowiedzUsuń
 2. stoję jeszcze na wcześniejszych numerach
  N ie wiem czy to tylko u mnie ale tytuły postów i dane kome ntującyh mamstrasznie nieczytelknie na twoim blogu

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ojej, a w jaki sposób nieczytelne? U mnie wydaje się być wszystko OK... :(

   Usuń
 3. Jak tylko podszkolę język (do czego swoją drogą zabieram się strasznie mozolnie) to będę zaopatrywała się w te magazyny ;)

  OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz to motywacja. Słowa nie zawsze chcą płynąć tak, jakbym sobie tego życzyła, ale blokadę łatwiej przełamać wiedząc, że ktoś po drugiej stronie ekranu przeczyta tych kilka zdań.

Staram się odwiedzać blogi komentujących, jednak wybaczcie, jeśli zdarzy mi się nie zajrzeć do Was. Będę nadrabiać moje zaległości - nie krępujcie się zatem linkować do siebie :)