piątek, 11 lipca 2014

Językowo - "English Matters" nr 47/2014 lipiec/sierpień

  W zgodności z obecną porą roku to wydanie magazynu jest bardzo wakacyjne - choć... może nie do końca. Na samym początku wita nas matematyka po angielsku oraz trochę słynnych cytatów - wszystko opatrzone czujnym wzrokiem Golluma. Jest tu również ciekawy artykuł dotyczący Native Speakerów oraz mitów na temat naszego IQ. 
  Odchodząc jednak od nauki: w tym numerze znalazły się dwa artykuły o podróżach - jeden opisujący uroki Malty, drugi zaś oprowadzający po najpiękniejszych lub najciekawszych miejscach Wielkiej Brytanii. A tym, którzy planują na wakacjach poznać swoją drugą połówkę przyda się co nieco z działu z rozmówkami - jest tam kilka wskazówek, jak można w języku angielskim zagadać do zerkającej spod rzęs dziewczyny w barze, lub też jak tego NIE robić. 

  Interesujący również okazał się artykuł o "Bad Boysach", czyli różnego rodzaju rozrabiakach grasujących na przełomie wieków. 

  W tym numerze ponownie możemy znaleźć lekcję angielskiego na podstawie piosenki - tym razem padło na "Tennis Court" Lorde, o której, nawiasem mówiąc, również pojawił się krótki tekst.

W tym numerze pojawiła się nowość - co trudniejsze wyrazy w słowniczku są również zapisane w transkrypcji fonetycznej, co może być przydatne w niektórych sytuacjach. Również mamy osobny dodatek: "At the airport" z przydatnymi słówkami. 

Myślę, że każdy znajdzie w tym numerze coś dla siebie, a także przy okazji poćwiczy język. Z boku cały spis treści dla ciekawych! 7 komentarzy:

 1. Muszę sobie kupić choć jedną taką gazetkę, "na spróbowanie", bo bardzo mnie ciekawi. ;)

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajny numer, myślę, że jakoś go dopadnę xD

  OdpowiedzUsuń
 3. Angielski to nie dla mnie :)
  Chciałam poinformować, że książka już przyszła. Zapowiada się cudownie! W książce są super ilustracje i świetnie wygląda. Dziś zacznę czytać. Cieszę się, że przyszła przed moim wyjazdem i jeszcze raz bardzo dziękuję :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dla mnie również nie ;)
   Kiedyś zbierałam z takich magazynów - niemiecki.

   Usuń
 4. Angielski umiem w stopniu marnym, ale za to w ros. zawsze coś ciekawego poczytam.

  OdpowiedzUsuń
 5. Miałam okazje czytac to czasopismo i bardzo Wam polecam :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo ciekawa seria tych czasopism :)

  OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz to motywacja. Słowa nie zawsze chcą płynąć tak, jakbym sobie tego życzyła, ale blokadę łatwiej przełamać wiedząc, że ktoś po drugiej stronie ekranu przeczyta tych kilka zdań.

Staram się odwiedzać blogi komentujących, jednak wybaczcie, jeśli zdarzy mi się nie zajrzeć do Was. Będę nadrabiać moje zaległości - nie krępujcie się zatem linkować do siebie :)