piątek, 18 kwietnia 2014

MINI-AKCJA "ODKRYĆ MAGIĘ LISTÓW" - PRZYPOMNIENIE

  Kiedy ostatnio dostaliście list? Nie rachunek, nie paczkę, nie pocztówkę, ale właśnie list. Ja, powiem szczerze, że dobrych kilka lat temu. Papierowe wiadomości zostały prawie całkowicie wyparte przez e-maile, sms, czy chociażby facebooka. Dlatego wychodzę z inicjatywą: napiszmy do siebie listy! 

  Każdego chętnego do otrzymania i wysłania listu proszę o wiadomość o temacie "LISTY" na julia321998@gmail.com (tak, ta hipokryzja... :D). Co w niej zawrzeć? 

 -Imię i nazwisko
 -Adres korespondencyjny
-Chcę tylko wysłać/Chcę wysłać i otrzymać
 + Zgadzam się na przekazanie adresu wylosowanej osobie 
(dla tych, co chcą otrzymać - żebym nie miała wątpliwości, że się zgadzacie :))

  Na maile czekam miesiąc - od dziś do 30.04.2014 roku. Po tym terminie losowo przydzielę każdemu adres, na który mielibyście wysłać list - otrzymacie je w wiadomości zwrotnej. Aby akcja ruszyła, przyłączyć się musi co najmniej 10 osób.

  O czym w takim czymś napisać? Zależy od Was. Możecie opisać swój dzień, sytuację z życia, napisać coś o sobie - cokolwiek przyjdzie Wam do głowy. Mam nadzieję, że pomysł się Wam spodoba i weźmiecie w nim udział :) 

  P.S. Myślę, że można by coś dołączyć do listu, np. jeśli ktoś zajmuje się rękodziełem, zbiera zakładki czy coś takiego, to przesłać coś dodatkowo - zakładkę właśnie, czy jakiś swój drobny wyrób, tak na pamiątkę, aczkolwiek to tylko taka dodatkowa propozycja :)  P.S. 2 Miło by mi było, gdybyście dali podlinkowany banerek na bloga:


11 komentarzy:

 1. Coś podobnego robią na postcrossing.com. Tylko zamiast listów, są pocztówki z całego świata :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O, znam tę stronę :) Również z niej "korzystam" :)

   Usuń
 2. Piszę tradycyjne listy od miesięcy z różnymi znajomymi z różnych zakątków Polski, więc w akcji raczej udziału nie wezmę, ale banerek opublikuję, o ile nie zapomnę :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja listu już lata nie dostałam, pomyślę o tym.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja piszę listy z przyjaciółką z drugiego końca Polski - poznałyśmy się przez Internet, właśnie przez to, że obie chciałyśmy pisać listy. Gdyby nie one, nigdy bym jej nie poznała, nawet nie chcę o tym myśleć!

  Dlatego zgłaszajcie się, zaryzykujcie... poznanie kogoś fantastycznego, warto!

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo fajna akcja, pomyślę, może się przyłączę :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Ojej, super inicjatywa :D Jakieś 10 lat temu pisałam tony listów do znajomych w całej Polsce. Teraz pozostało mi po tym pudło listów, które czasem otwieram i przenoszę się w czasie do chwil, kiedy byłam młoda, a moje życie było o wiele prostsze. Super inicjatywa!

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja się chętnie przyłączam !:)

  OdpowiedzUsuń
 8. Uwielbiam! Juz wyslalam emaila! :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Już wysłałam, mam nadzieję że mail doszedł ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Ajć! Nie zdążyłam...czemu ja się dowiaduje o takich wspaniałych akcjach po czasie... eh.

  OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz to motywacja. Słowa nie zawsze chcą płynąć tak, jakbym sobie tego życzyła, ale blokadę łatwiej przełamać wiedząc, że ktoś po drugiej stronie ekranu przeczyta tych kilka zdań.

Staram się odwiedzać blogi komentujących, jednak wybaczcie, jeśli zdarzy mi się nie zajrzeć do Was. Będę nadrabiać moje zaległości - nie krępujcie się zatem linkować do siebie :)