wtorek, 22 lipca 2014

Nowości w sieci - Kenis.pl - technologiczny uniwersytet internetowy

  1 września startuje nowa platforma edukacyjna Kenis.pl - nie przeraźcie się słowem edukacyjna! Jest to (lub właściwie będzie) strona, głównie z materiałami wideo oraz kursami dostosowanymi do praktycznie każdego poziomu edukacji - od szkoły podstawowej zaczynając, na studentach kończąc.   Główne motto twórców to "uczysz się czego chcesz, kiedy chcesz i gdzie chcesz". Strona ma na celu likwidowanie barier w dostępie do wiedzy - dlatego też platforma będzie darmowa. Możliwe będzie dzięki niej zarówno powtórzenie materiału jak i poszerzanie swojej wiedzy 

  Myślę, że strona okaże się warta zerknięcia w trakcie roku szkolnego. Jednak aby projekt się udał potrzebne jest wsparcie, które można okazać m. in. przez wykupienie cegiełki reklamowej do budowy internetowego uniwersytetu. 
Słyszeliście o tym? Co o tym myślicie? 

P.S. Na stronie głównej (TU) możecie obejrzeć próbki "korepetycji" :)


8 komentarzy:

 1. Tia... też dostałam maila z propozycją i odniosłam wrażenie, że twórcy po prostu szukają naiwnych. O ile mogłabym wesprzeć ideę, tworząc jakiś materiał, o tyle kupowanie kota w worku za 150 zł! Dziękuję... postoję...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Racja, cena jest bardzo wysoka, jednak sam projekt ciekawy moim zdaniem.

   Usuń
  2. Projekt ciekawy, jednak jak dobrze poszukać, to takich stron jest co nieco... zresztą założenie takiej witryny to nie są jakieś mega koszty i szybko potrafią się zwrócić (wystarczy spojrzeć ile mamy stron tworzonych z czystej frajdy, do których nikt nie dopłaca). A tu? Nie wiem, co oni mają mieć takiego niezwykłego i niespotykanego, że ma to aż tyle kosztować? Śmierdzi przekrętem na kilometr... Po jakimś czasie najwyżej wyślą informację, że sorry, nie uzbierali wystarczająco wiele i projekt jednak nie ruszy, a to i tak tylko do osób, które po darowiźnie się upomną...

   Usuń
  3. Projekt jest DARMOWY więc nie wiem o jakich kosztach mówicie. Te 150 złotych to za reklamę i to akcja do firm a nie użytkowników, zresztą pewnie do wrześnie wiele tych reklam się nie sprzeda (jak ktoś będzie chciał wspomóc to pewnie jak uzna po starcie że warto) :) Nie wiem czy śmierdzi przekrętem ale zapewniam Cię, że nie jest ;)

   Usuń
 2. Czytałam już pozytywne i negatywne komentarze. Jeśli wszystko się uda to bardzo chętnie skorzystam z "zainteresowań" i "języków". Póki co nastawiona jestem pozytywnie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dość wysoka kwota, w ciemno bym nie płaciła, nawet nie ma możliwości sprawdzenia ich, poczytania opinii innych. Mnie troszkę zraziło to, że od razu chcą, aby wpłacić im takie sumy. No ale trzymam kciuki - idea super, oby pomysł wypalił :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki za kciuki :). Podkreślę jeszcze raz że projekt jest za darmo, wszystko na nim będzie bezpłatne.

   Usuń

Każdy komentarz to motywacja. Słowa nie zawsze chcą płynąć tak, jakbym sobie tego życzyła, ale blokadę łatwiej przełamać wiedząc, że ktoś po drugiej stronie ekranu przeczyta tych kilka zdań.

Staram się odwiedzać blogi komentujących, jednak wybaczcie, jeśli zdarzy mi się nie zajrzeć do Was. Będę nadrabiać moje zaległości - nie krępujcie się zatem linkować do siebie :)