niedziela, 1 grudnia 2013

Językowo... Deutsch Aktuell listopad/grudzień


Oto kolejny numer Deutsch Aktuell wydawnictwa Colorful Media. Co w nim znajdziemy?

IN DER KÜRZE LIEGT DIE WÜRZE
Tu poczytacie o Danielu Brühlu, o niezwykłej rzeczy znajdującej się w pewnej bibliotece, czy o najpopularniejszym języku w niemieckich szkołach. 
FILM | BUCH | CD
To chyba dział najbardziej przyjazny molom książkowym (choć nie tylko). Jest tu kilka propozycji, jak nazwa działu wskazuje, książki, filmu i płyty. Szkoda, że książka nie jest jeszcze wydana w Polsce (z tego co się zorientowałam)...
WORTSCHATZ
Słownictwo - tego chyba opisywać nie trzeba? Łatwo i przyjemnie przyswaja się nowe wyrazy :) 
UMWELTSCHUTZ
Trochę o ekologii - panele słoneczne. Każdy słyszał, nie każdy o nich coś wie. Ale to można łatwo zmienić czytając ten artykuł.  
LEUTE
Poznajcie... Bushido - kontrowersyjnego artystę. W tym dziale poznacie jego drogę do sławy, jego zainteresowania, wszystko, co może Was zaciekawić. Szczerze? Nie wiem, czy jest on na tyle popularny, by interesował mnie artykuł o nim, ale może ktoś z chęcią go przeczyta?
KULTUR
Coś, co zainteresowało mnie najmocniej - czyli artykuł o nowych niemieckich światowych dziedzictwach kultury. Jedna z ciekawszych rzeczy, które znalazłam w tym numerze. 
Również w tym dziale przeczytać można o jarmarku świątecznym organizowanym w Niemczech. 
Kolejny artykuł w tym dziale jest o "Wizji jedności człowieka z naturą", czyli kolejna część działu, na którą z radością poświęciłam czas. 
REISE
Dział poświęcony podróżom - coś o długim szlaku wspinaczkowym/wycieczkowym. 

Całość wieńczy quiz "Co wiesz o Berlinie?" 
Oczywiście, jak zwykle, mamy możliwość odsłuchania niektórych artykułów w formie mp3, a każdy artykuł posiada wiele różnorodnych, pięknych zdjęć. Niemniej myślę, że w tym numerze nie znalazłam zbyt wiele dla siebie - choć kilka rzeczy mnie zainteresowało. Ale to chyba świadczy o zróżnicowaniu tematów - w końcu jednemu podoba się to, innemu tamto. Myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie. 

11 komentarzy:

 1. Ten numer już na mnie czekam i mam nadzieję, że za niedługo się za niego zabiorę :3

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo lubię gazetki Colorful Media :D Na pewno jednak nie sięgnę po dojcza, bo nic bym nie zrozumiał XD Preferuję English Matters c:
  Przy okazji zapraszam na świąteczny konkurs! Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Słyszałam o gazetkach, ale do tej pory nie kupiłam. U mnie z niemieckim bardzo kiepsko, ale może skuszę się na angielski. ;)

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Brrrr... Nie cierpię niemieckiego. ;)
  Jeśli miałabym sięgnąć po taki magazyn, to raczej do nauki angielskiego lub hiszpańskiego.

  OdpowiedzUsuń
 5. Niemiecki to zdecydowanie nie mój język :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Niemiecki to nie dla mnie, ale ciekawa jestem jak wygląda numer po angielsku. Muszę luknąć na stronę :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Akurat niemieckiego nie znoszę, ale magazyny tego wydawnictwa są świetne.

  OdpowiedzUsuń
 8. O nieee, niemiecki - moja zmora. :D Mogłabym wykorzystać to najwyżej do jakiejś prezentacji, albo coś w ten deseń. Z innych powodów po to nie sięgnę. :P

  OdpowiedzUsuń
 9. Uwielbiam wydawnictwo i ich magazyny :)

  OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz to motywacja. Słowa nie zawsze chcą płynąć tak, jakbym sobie tego życzyła, ale blokadę łatwiej przełamać wiedząc, że ktoś po drugiej stronie ekranu przeczyta tych kilka zdań.

Staram się odwiedzać blogi komentujących, jednak wybaczcie, jeśli zdarzy mi się nie zajrzeć do Was. Będę nadrabiać moje zaległości - nie krępujcie się zatem linkować do siebie :)