sobota, 21 maja 2016

Językowo: English Matters nr 58/2016 + Rozdanie!

Dziś przedstawię Wam najnowszy numer dwumiesięcznika English Matters. A w nim: poznaj lepiej rudowłosą czarownicę, czyli co nieco o Emmie Watson, dowiedz się co nieco o królowej internetu, Zoelli, oraz o władcy słowa pisanego, znanym jako Szekspir. Dodatkowo, magazyn przybliża nam co jest w modzie. Zdradzę nieco: chodzi o morderstwo i seriale, czyli coś, co wielu książkomaniaków lubi niemal bardziej, niż książki. 

Pierwszym artykułem, który przeczytałam, był ten poświęcony Emmie Watson. Nie powiem, żeby odmienił on moje życie, jednak spodobał mi się. Bardzo ciekawym okazał się jednak wywiad z Michaelem Dobsonem, szekspirowskim ekspertem. Zainteresował mnie on tym bardziej, że jestem pod zaklęciem Hamleta, którego miałam okazję obejrzeć na wielkim ekranie. (Pytanie tylko, ile zasługi przypisać samemu autorowi, a ile Benedictowi Cumberbatchowi :))

Co jeszcze mogę polecić, to oczywiście krótki wstęp z zaskakującymi ciekawostkami, oraz kilka stron poświęconych memom - skąd się wzięły, co to w ogóle jest, kto był twórcą pierwszych z nich? Na te pytania odpowiada właśnie EM. 
Przydatny może być też dział "Language", gdzie znaleźć można przydatne wskazówki do lepszego posługiwania się językiem angielskim. 

Jest jeszcze kilka działów w tym numerze, które jednak okazały się nieco mniej dla mnie interesujące - co nie oznacza, że Wam nie mogą się spodobać. Przykładem może być wspomniany wcześniej artykuł o Zoelli, kilka stron o Syrii, czy też o drukowaniu 3D

Standardowo, mamy wytłumaczone trudniejsze słówka, a niektóre artykuły zostały nagrane i udostępnione do odsłuchania. Artykuły są zróżnicowane i napisane w przystępnym języku. Ja jestem zdecydowanie za taką formą utrwalania języka!


___________________________________________________

Dzięki uprzejmości wydawnictwa Colorful Media posiadam dodatkowy egzemplarz numeru dla Was!

Co trzeba zrobić aby o niego zawalczyć? Wystarczy wpisać w komentarzu swój adres e-mail i czekać na wyniki. 
Czas macie do końca miesiąca (czyli 31.05.br :)) 

15 komentarzy:

 1. Dość dawno nie czytałam już tego magazynu, a piszesz o ciekawych tematach, także z miłą chęcią zgłoszę się do tego rozdania :)
  dominika.justyna@poczta.onet.pl

  OdpowiedzUsuń
 2. Super sposób na uczenie się anglika ;) bardzo lubię Emmę Watson.

  OdpowiedzUsuń
 3. Chętnie bym poczytała ten magazyn :)
  vicky-7@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 4. Właśnie czekam na ten magazyn :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Mam ten magazyn i niedługo biorę się za czytanie :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Sama posiadam ten magazyn i właśnie dziś zabiorę się za niego . ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Jestem po lekturze i polecam :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Mam u siebie i niedługo o niej wspomnę w poście ;)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 9. Ja muszę zacząć czytać w końcu English Matters ;) Więc zostawię i swój mail :D
  urszula.minarczuk@wp.pl ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Największą zaletą gazet językowych z wydawnictwa Colorful Media są nagrania dostępne w Internecie i ogromna baza słów, których rzeczywiście w życiu się używa. Naprawdę świetne źródło wiedzy i dobra metoda nauki języka. Czytałam już "Francais present", "Deutsch Aktuell" i "Ostanovkę". Czasem też sięgam też po "English matters". Bo uwielbiam języki obce!
  przyswietleksiezyca@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 11. Również myślę, że taka forma utrwalania języka jest bardzo ciekawa. Choć niezbyt często czytam magazyny, to myślę, że po ten z przyjemnością bym sięgnęła ;)

  OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz to motywacja. Słowa nie zawsze chcą płynąć tak, jakbym sobie tego życzyła, ale blokadę łatwiej przełamać wiedząc, że ktoś po drugiej stronie ekranu przeczyta tych kilka zdań.

Staram się odwiedzać blogi komentujących, jednak wybaczcie, jeśli zdarzy mi się nie zajrzeć do Was. Będę nadrabiać moje zaległości - nie krępujcie się zatem linkować do siebie :)