czwartek, 11 września 2014

Językowo: English Matters wyd. specjalne 9/2014 + English Matters nr 48/2014

1) English Matters wydanie specjalne:

  Numer ten jest w 100% poświęcony modzie i jej pochodnym. Poruszone zostały chyba wszystkie możliwe zagadnienia dotyczące właśnie tego tematu. Poczytać możemy o centrum świata mody, czyli Mediolanie, a także o historii jednego z najbardziej znanych i renomowanych domów mody - a mianowicie chodzi o Louis Voitton. Najbardziej mi odpowiadającym artykułem jest chyba ten dotyczący mody wiktoriańskiej. Jest on jednym z ciekawszych w tym numerze.

  Skoro mówimy o modzie, to nie może zabraknąć informacji na temat największych projektantów, prawda? Toteż możemy poczytać trochę o takich osobistościach jak Alexander McQueen, Vivienne Westwood czy Stella McCartney. Szczególnie spodobał mi się fragment poświęcony temu pierwszemu, ale cóż... McQueen jest (a właściwie był) moim idolem, jeśli chodzi o modę, więc nie mogło być inaczej.

  Wart uwagi jest również wywiad z Teresą VanHatten-Granath - kobietą, od której wyszła inicjatywa tworzenia eko-toreb z rzeczy, które normalnie byśmy wyrzucili. Jest również ciekawy konkurs związany z tym właśnie!

  Dużo by jeszcze wymieniać ciekawych artykułów, podałam Wam te najlepsze, według mnie, kąski w tym numerze. Jak zwykle można douczyć się nieco słówek dzięki słowniczkom, a także osłuchać się z językiem przez nagrania.
  Dla ciekawskich pełny spis treści poniżej, a wszystkim mogę polecić ten numer, jest on naprawdę wart uwagi.


2) English Matters nr 48/2014

  To jest coś, co lubię! Artykuły z tego numeru wyjątkowo mi przypadły do gustu! Wydanie rozpoczyna "This & that", w którym znaleźć można nieco gramatycznych zagadnień na wesoło. Fanki (i fani) Bruno Marsa będą zadowolone, gdyż ich idolowi poświęconych zostało kilka stron, z których można dowiedzieć się wielu ciekawych informacji o wokaliście. Również na podstawie jednej z jego piosenek została przeprowadzona "lekcja", czyli wytłumaczone zostały pewne zawiłości i niejasności językowe. 
   
  Następnie mamy coś dla rozrzutnych - czyli artykuł o tym, jak nauczyć się oszczędzać. No, ale jak tu trzymać pieniądze, skoro jest tyle różnych butów, których nie ma jeszcze w szafie? Właśnie butom, a dokładniej szpilkom, poświęcono kilka kolejnych stron - materiał obowiązkowy dla kobiet i dziewczyn! 
  
  Z materiałów, które jeszcze naprawdę mocno mi się spodobały, wymienić mogę artykuł o, jakże by inaczej, książkach, choć może nie dosłownie - przeprowadzony został wywiad z ekspertką od powieści Jane Austen. 

  Nie brakuje tu również czegoś o sporcie. Tym razem na tapecie jest... Zumba! Jedna z nielicznych hmm... Dyscyplin (jak to doniośle brzmi...), które toleruję, a nawet bardzo lubię. 

  Oprócz wymienionych tu artykułów znajdzie się coś dla lubiących podróże, a mianowicie czeka ich papierowa wycieczka do Bath. 

  Jak już pisałam, numer bardzo przypadł mi do gustu. Jest ciekawy, zróżnicowany i niezwykle przyjemnie się go czyta. Naprawdę, szczerze polecam!

6 komentarzy:

 1. Nie przepadam za modą, ale magazyn pewnie ciekawy :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Wstyd, żeby studentka filologii angielkiej nie sięgała po taki magazyn... Ale zamierzam nadrobić, oj tak :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Jeden z nich czytam i niedługo zreceznuję, a drugi jeszcze przede mną.

  OdpowiedzUsuń
 4. fajne magazyny , a każdy numer jest ciekawy i różnorodny pod względem tematycznym,.

  OdpowiedzUsuń
 5. It’s really an impressive and creative work. I agree to that shadowing would have been great. It is nice anyway.

  OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz to motywacja. Słowa nie zawsze chcą płynąć tak, jakbym sobie tego życzyła, ale blokadę łatwiej przełamać wiedząc, że ktoś po drugiej stronie ekranu przeczyta tych kilka zdań.

Staram się odwiedzać blogi komentujących, jednak wybaczcie, jeśli zdarzy mi się nie zajrzeć do Was. Będę nadrabiać moje zaległości - nie krępujcie się zatem linkować do siebie :)