niedziela, 26 maja 2013

Zapowiedź "Opiekunka grobów" Melissa Marr

W niezwykle spokojnym miasteczku Claysville dochodzi do brutalnego morderstwa. Maylene Barrow, kobieta pielęgnująca wszystkie cmentarze w mieście, zostaje znaleziona we własnej kuchni w kałuży krwi. Ale szeryf nie przeprowadza śledztwa. 

Do Claysville przybywa Rebeka, przybrana wnuczka Maylene. Z lotniska odbiera ją Byron, syn przedsiębiorcy pogrzebowego, zakochany w niej bez pamięci. Obydwoje mają za sobą osiem lat życia poza miasteczkiem, unikania siebie i rozmów o wzajemnej miłości, obydwoje też odczuwają niezrozumiałą ulgę, wkraczając w granice Claysville. 

Wydarzenia przyspieszają, zdarzają się kolejne brutalne napaści, a Rebeka i Byron zaczynają odkrywać, że ich miasteczko rządzone jest w myśl dość niezwykłych zasad. Dowiadują się też, że dziedzicznie przypadają im obojgu bardzo ważne funkcje, zapisane w dziwacznym kontrakcie sprzed 300 lat. Ona musi przejąć po zmarłej babci funkcję Opiekunki Grobów, a on - po ojcu - rolę Grabarza i jej opiekuna. Spokój i bezpieczeństwo Claysville zależą od tego, czy ta para wypełni swe role starannie.

"Opiekunka Grobów" to romantyczny horror albo romans z elementami grozy w tle. Para głównych bohaterów musi odpowiedzieć sobie na fundamentalne pytanie: czy kochają się, bo tak za nich ustalono, czy też ich miłość jest autentyczna i pomoże im w misji utrzymania ładu w świecie zmarłych. Ja mam nadzieję, że uda mi się przeczytać tę pozycję. A wy? Co myślicie? Czekacie na nią?

11 komentarzy:

 1. Nie jestem zainteresowany tą pozycją, ale z wielką przyjemnością przeczytałbym Twoją recenzją o tej książce ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miejmy nadzieję, że uda mi się ją zdobyć :) Trzymaj kciuki :D

   Usuń
 2. Ja czekam. Zapowiada się ciekawie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Opis tej książki bardzo mnie zainteresował. Również chętnie bym ją przeczytała. ;)

  Pozdrawiam!
  www.okiem-recenzenta.blog.onet.pl

  OdpowiedzUsuń
 4. Najbardziej oczekiwana przeze mnie premiera :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Również mam nadzieję że uda mi się książkę przeczytać :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Czekam na premierę tej książki i mam nadzieję, że się nie zawiodę. :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Czemu nie? Jeśli trafi w moje łapy to na pewno przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
 8. Chciałabym przeczytać, bo lubię takie klimaty i tajemnice :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Może bym ją przeczytała, sama nie wiem :)

  OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz to motywacja. Słowa nie zawsze chcą płynąć tak, jakbym sobie tego życzyła, ale blokadę łatwiej przełamać wiedząc, że ktoś po drugiej stronie ekranu przeczyta tych kilka zdań.

Staram się odwiedzać blogi komentujących, jednak wybaczcie, jeśli zdarzy mi się nie zajrzeć do Was. Będę nadrabiać moje zaległości - nie krępujcie się zatem linkować do siebie :)