sobota, 11 stycznia 2014

Językowo... Deutsch Aktuell styczeń/luty

Oto kolejny numer "Deutsch Aktuell", czyli niemieckojęzycznego magazynu. Mogę powiedzieć, że średnio mi się spodobał. Kilka artykułów jest ciekawych, ale znajdzie się również kilka mniej - mimo wszystko jest to plus, ponieważ oznacza to, że tematyka jest zróżnicowana na tyle, że chyba każdy znajdzie coś dla siebie. Pierwszy tekst, który się mi spodobał to artykuł o Sandrze Bullock - bardzo ciekawy, można dowiedzieć się trochę na temat tej aktorki i jej życia. Kolejny zatytułowany został "Die Wolfsschanze - Hitlers Quartier im Zweiten Weltkrieg", co znaczy tyle co "Wilczy szaniec - kwatery Hitlera z II Wojny Światowej". Lubię historię, więc ten artykuł przeczytałam zaskakująco szybko (ja i niemiecki mimo wszystko jesteśmy nieco na bakier :D). Ten tekst okazał się naprawdę wart przeczytania. Ostatni artykuł w magazynie również mnie zainteresował. Jest on o Romantycznym Szlaku znajdującym się w Bawarii w Niemczech. Poza tym w tym numerze znaleźć można: zwyczajowe mini-artykuliki dotyczące wielu różnych zagadnień, artykuł o zagrożonych gatunkach zwierząt, o konsolach Play Station 4 i Xbox One, porównane zostały również działania wolontariuszy w Polce i Niemczech. Jak mówiłam (lub właściwie pisałam) wcześniej, tematów jest wiele, nie każdy mnie zainteresował. Wydaje mi się jednak, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Do tego jak zwykle - piękne zdjęcia oraz możliwość odsłuchania niektórych artykułów. 
Mam nadzieję, że coś widać z tego spisu treści :)

I dodatkowo jeden z moich ulubionych baletów, a właściwie jego część: "Giselle Variation" Akt 1 z "Giselle" - Irina Kolesnikova z St. Petersburg Ballet Theatre. Piszcie, jak się podoba. A może macie jakieś swoje typy?

7 komentarzy:

 1. Angielski to jednak nie dla mnie;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Akurat niemieckiego nie lubię, ale za to czytam namiętnie z tego wydawnictwa Engllish Matters.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja za niemieckim również nie przepadam. Ani Sandra Bullock ani Hitler nie zmusiliby mnie do nauki tego języka :-) Jestem anglojęzyczna i chyba tak już pozostanie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Jej, tak bardzo nie wyobrażam sobie czytania niemieckojęzycznej prasy. I w ogóle czegokolwiek po niemiecku, z własnej woli :D.

  OdpowiedzUsuń
 5. Chyba też nie dla mnie - z niemieckiego znam tylko pojedyncze słowa, więc raczej bym sobie nie poczytała ;) Wolę angielski, ewentualnie francuski

  OdpowiedzUsuń
 6. A mnie tam niemiecki się podoba! :) Może trafiłam na dobrą nauczycielkę, która naprawdę pięknie mówiła po niemiecku, a do tego była zabawna i "na luzie" :)

  Przy okazji z przyjemnością informuję, że otrzymałaś wyróżnienie Liebster Blog Award u mnie na blogu. Pozdrawiam! :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Mam ten numer i to coś dla mnie :D
  Chciałabym mieć tylko więcej czasu na studiowanie tego magazynu! :D

  OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz to motywacja. Słowa nie zawsze chcą płynąć tak, jakbym sobie tego życzyła, ale blokadę łatwiej przełamać wiedząc, że ktoś po drugiej stronie ekranu przeczyta tych kilka zdań.

Staram się odwiedzać blogi komentujących, jednak wybaczcie, jeśli zdarzy mi się nie zajrzeć do Was. Będę nadrabiać moje zaległości - nie krępujcie się zatem linkować do siebie :)